edimax
16 بهمن 1401 - 17:43

19 طرح عمرانی و اقتصادی در شاهرود به بهره‌برداری رسید

همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر، ۱۹ طرح عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی در بخش شاهرود خلخال با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر ۱۹ طرح عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی در بخش شاهرود خلخال با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم، سیدجواد یحیی‌زاده فرماندار خلخال با اشاره به پروژه‌ها افتتاحی در بخش شاهرود شهرستان خلخال، اظهار کرد: بهسازی راه‌های روستایی عزیزآباد به تیل، گازرسانی به روستای صومعه رودبار، اصلاح و توسعه شبکه آب شرب شهر کلور و روستاهای اسکستان، شال، قشلاق گیلوان، طهارمدشت، علی‌آباد، الکش، تیل و لرد از جمله برنامه‌های قابل افتتاح مهم دهه فجر در حوزه آب و فاضلاب بود.

وی افزود: همچنین امروز در حوزه برق در روستاهای شال، کرین، لرد، اسبو و اسکستان، روشنایی معابر و کابل خودنگهدار به بهره‌برداری رسید.

رئیس شورای اداری شهرستان خلخال در روستای صومعه رودبار حضور و از گازرسانی به این روستا با ۵ کیلومتر خط شبکه گازرسانی و نصب ۱۷ عملک گازرسانی با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان خبرداد.

فرماندار خلخال همچنین از افتتاح آسفالت معابر شهری، خرید ماشین‌آلات و بیل میکانیکی زنجیری، نرده‌کشی دور سد لاله شهر کلور، اجرای کانال‌کشی و دیوار حال در روستاهای اسکستان، اسبو، شال، گلوزان لرد خبر داد.

یحیی‌زاده افزود: واحد اشتغالزایی تولیدی اسکاچ در شهر کلور، ۱۸۳ هکتار باغ دیم در شاهرود احداث، سالن چمن مصنوعی روستای لرد نیز افتتاح و تحویل اهالی شد.

وی به افتتاح سه باب منزل مددجویی در شهرستان و یک باب در شهر کلور بخش شاهرود شهرستان خلخال با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: در ادامه طرح‌های افتتاحی، پروژه بومگردی روستای اسبو با مشارکت بخش خصوصی و میراث فرهنگی امروز اعتبار بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

فرماندار خلخال در دیدار با امام جمعه بخش شاهرود با اشاره به مشکل اصلی شهر کلور در حوزه آبادانی و توسعه، بیان کرد: اجرای فاضلاب شهری از مهم‌ترین مطالبات مردم این شهر بود که با توجه محرومیت این شهر نیاز است که حتما اقدام سریع از ادارات ذی‌ربط و تامین اعتبارات در جهت شروع عملیات اجرای فاضلاب انجام شود.

حجت‌الاسلام محمد شیرعلیپور امام جمعه بخش شاهرود نیز ضمن قدردانی از خدمات دولت در این بخش، افزود: بخش شاهرود نیازمند رسیدگی و توجه بیش‌ازپیش از سوی مرکز استان در حوزه عمران است و به لحاظ این که مهاجرت به خاطر کمبود امکانات و نبود شغل یکی از مشکلات اصلی خانواده‌ها است نیازمند زیرساخت‌های اشتغالزایی در این منطقه هستیم.

وی به اهمیت جاده خلخال-کلور-درام، خلخال- شال- ماجولان- ماسوله-  ماسال- گیلوان و مسیر مزار شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی اشاره کرد و اذعان داشت: مسیرهای گردشگری بخش شاهرود علاوه بر این‌که در حوزه گردشگری و توریستی فعال باشند می‌توانند به‌عنوان یکی از مسیرهای راهیان از شمال شرق و مرکز کشور در مسیر زیارت مزار میرزا کوچک خان جنگلی در مسیر شال ماجولان ماسوله و گیلوان، ماسال باشد.

امام جمعه بخش شاهرود، طرح موضوع کریدور گردشگری سرعین ماسوله از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل را قدمی برای توسعه استان اردبیل درحوزه گردشگری عنوان کرد.

 

پایان پیام/3727/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020688