edimax
16 بهمن 1401 - 16:05

عملیات اجرایی دانشکده‌های تغذیه و طب ایرانی سنتی در اصفهان آغاز ش

اصفهان – کلنگ دانشکده‌های تغذیه وعلوم غذایی و طب ایرانی سنتی توسط خیران دانشگاه‌ساز حوزه سلامت همزمان با میلاد حضرت امیرالمومنین و ایام الله دهه فجر بر زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مراسم کلنگ زنی دانشکده‌های تغذیه وعلوم غذایی و طب ایرانی سنتی با تشکر و قدردانی از همراهی خیران در پروژه‌های بهداشت و درمان اظهار داشت: نبود تشکلی به اسم خیران دانشگاه ساز سلامت یک خلاء جدی بود که امروز با همراهی خیران پایه این تشکل مردمی گذاشته شد.

وی با اعلام اینکه آغاز به کار خیریه دانشگاه ساز امیر المومنین (ع) با تأسیس دانشکده تغذیه و طب سنتی است، ادامه داد: یکی از پایه اصلی سلامت، تغذیه است و یکی از اولویت‌های دانشکده تغذیه، طب ایرانی و سنتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طب سنتی بر اصلاح سبک و شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری‌ها و درمان برخی از بیماری‌ها حرف برای گفتن دارد، ادامه داد: طب سنتی یک طب مکمل است و از بسیار هزینه‌های درمان می کاهد.

وی خواستار بازنگری نقشه دانشکده تغذیه شد و افزود: به دنبال تأسیس دانشکده تغذیه، شاهد گسترش و توسعه آن خواهیم بودیم.

محمد ر ضا کجانی، مدیر عامل خیریه امام محمد باقر با اعلام اینکه به همت خیران تاکنون بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ خانه بهداشت در سطح استان اصفهان احداث و راه اندازی شده است، گفت: دردوران نقاهت کرونا، آسایشگاه‌های بسیاری احداث شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بار بزرگی از بیماری‌های خاص بر دوش خیران است، ادامه داد: ۴ هزار دیالیز تنها در یک بیمارستان از جمله بیمارستان حجتیه انجام شده است.

مدیر عامل خیریه امام محمد باقر گفت: پسوند خیریه‌ها باید به اسامی اهل بیت مزین شود.

مرکز دانشگاهی حضرت علی بن ابی طالب شامل دانشکده‌های تغذیه وعلوم غذایی و طب ایرانی سنتی در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع احداث خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1020362